BABILONE įsikurs Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialas

kraujo centro logo[1]

Jau nuo rugsėjo 1 d. paaukoti kraujo bus galima ir prekybos ir pramogų centre BABILONAS įsikūrusiame Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo (NKC) padalinyje. Pasak NKC direktorės Ritos Vaitkienės, BABILONAS pasirinktas neatsitiktinai – kasdien čia apsilanko beveik 10 tūkst. žmonių, tad jei bent keli procentai paaukos kraujo, bus labai gerai.
Tapti kraujo donoru galima visiems sveikiems pilnametystės sulaukusiems asmenims. Vyrai per metus gali duoti kraujo 6, moterys – 4 kartus. Iš donoro paimama tiek kraujo, kad būtų saugu ir nekiltų jokių nepageidaujamų reiškinių. Kraujas visiškai atsigamina per 6 savaites.  Deja, žmones vis dar kausto įvairios baimės ir mitai. Vieni bijo adatų, kiti – galimų ligų ar prastos savijautos po procedūros.  „Bijoti tikrai neverta, nes visos procedūros atliekamos vienkartiniais steriliais instrumentais. O adatų baimė – tik psichologinis nusiteikimas“, – teigė R. Vaitkienė.

Didžiausia problema ta, kad mūsų šalyje neatlygintina donorystė vis dar nėra populiari. Lietuva šiuo klausimu yra išskirtinė ne tik pasauliniame kontekste, bet ir tarp kaimyninių šalių. Iš dalies todėl, kad neturime gilių savanorystės tradicijų. Kita vertus, daugelyje išsivysčiusių valstybių žmonės jau seniai suprato, kad kraujo negalima įsigyti parduotuvėje ir joks fabrikas jo negali pagaminti, todėl aktyviai aukoja.

„Dažnas Lietuvoje dar nesusimąsto, iš kur atkeliauja tai, kas gali grąžinti žmogui gyvenimą. Kraujo reikia ne medikams, o žmogui, kuris sunkiai serga. Ir šio žmogaus vietoje galime atsidurti kiekvienas. Anot statistikos, kas trečiam žmogui bent kartą gyvenime prireikia donoro kraujo. Esu įsitikinusi, kad ilgainiui ir Lietuvoje keisis požiūris į neatlygintiną donorystę“, – sakė R.Vaitkienė.

sveikabiblioteka

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklaraštis
Įrašas paskelbtas temoje Naujienos ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s