Jonas Petras Jankauskas. Sveikos gyvensenos pagrindai: monografija. – Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2015.
Monografijoje “Sveikos gyvensenos pagrindai“ pirmą kartą šalyje kompleksiškai analizuojamas sveikos gyvensenos reiškinys, jo specifika, komponentai, vertybės, pavojai, praradimai, požiūrių kaita, jų įvairovė, sėkmių ir nesėkmių priežastys per visą žmogaus gyvenimą. Atsigręžiama į šeimą, tėvų ir būsimo vaiko sveikatą, vaikų ugdymą, psichinę gerovę, palankią emocinę namų aplinką, ekologiją, gamtos veiksnius, padedančius atgauti jėgas ir grūdinti organizmą, išryškinant svarbiausius asmeninius ir visuomeninius pokyčius pasaulyje ir Lietuvoje. Analizuojami ir sveikatai pražūtingi reiškiniai. Daug dėmesio skiriama ir sveikos gyvensenos priešams: tabako rūkymui, alkoholio, kitų narkotinių medžiagų vartojimui, antsvoriui ir jų padariniams, užkrečiamųjų ir neužkrečiamųjų ligų profilaktikai. Aprašomi ir biologiniai senėjimo pokyčiai, procesai, sugebėjimas prisitaikyti prie permainų. Analizuojama ir naujausia sveikos gyvensenos medžiaga, įvairių šalių mokyklų požiūriai ir koncepcijos, mokslo institucijų darbai, kurie yra reikšmingi išvadų teiginiams pagrįsti ir individualiam požiūriui į aptariamus klausimus susidaryti.
Christophe Andre. Tik nepamiršk būti laimingas: pozityviosios psichologijos abecėlė. – Vilnius: Tyto alba, 2015.
„Tik nepamiršk būti laimingas“ – ne tik psichologijos žynio, elgesio terapijos apaštalo, pasak prancūzų spaudos, knygos pavadinimas, bet ir puikus patarimas. Dar prancūzų klasikas Jules’is Renard’as yra pasakęs: „Jeigu pastatytume laimės namus, didžiausias juose būtų laukiamasis…“
Tokią žinią siunčia ir ši Ch. André knyga, kuriai, kaip visoms šio autoriaus knygoms, būdinga: skaidrus tekstas, mokytojo intonacija, moksliniai argumentai ir asmeniški pasakojimai. Į ją autorius įtraukia filosofines laimės koncepcijas, mokslinių tyrimų rezultatus ir iš jų išplaukiančius patarimus.
„Tik nepamiršk…“ sudaryta abėcėlės principu, kur kiekvienas žodis – informacija, mokymas, patarimas, citata, trumpa istorija, liudijimas. Ir visa tai parašyta itin šiltai. Autorius – lyg bičiulis, kuris, kaip ir mes, gromuliuoja tas pačias mintis, burba, siunta, skuba, pamiršta būti laimingas. Tačiau jis tobulėja… Ch. André – ne tik puikus pozityviosios psichologijos žinovas, bet ir neprilygstamas praktikas.
Tapti laimingam įmanoma, neabejoja autorius ir knygoje pateikia savo programą – tereikia ją suprasti, išmokti ir praktikuoti laimę taip, lyg treniruotume kūno lankstumą.