Paskutiniąją vasario mėnesio dieną minima Tarptautinė retų ligų diena

Virtuve-be-peliu_SShah.jpg[1]Visi neabejingi žmonės paskutiniąją vasario dieną simboliškai susivienija ir įvairiomis akcijomis primena retų ligų keliamas problemas.

Biblioteka rekomenduoja paskaityti ——————->

Saira Shah. Virtuvė be pelių. – Vilnius: Tyto alba, 2014.

Tai – pusiau autobiografinis pasakojimas apie tobulo gyvenimo planus kūrusią moterį, kurios svajas likimas sugriovė vienu smūgiu, o paskui privertė išmokti gyventi iš naujo ir visai kitaip.

Anos laukė nuostabūs pokyčiai: tuoj gims judviejų su Tobiju kūdikis. Jie paliks niūrų Londoną ir persikraustys į Provansą, kur ji atidarys savo restoraną, Tobijas kurs muziką, o apsupta malonių žmonių dukrytė kalbės dviem kalbom ir bėgios basomis levandų laukuose. Tačiau Anos dukra Frėja gimsta neįgali. Smegenyse rasta daugybė anomalijų. Jų spektras buvo toks platus ir visa apimantis, kad didelė dalis jos smegenų net nesusiformavo. Mergaitė bus fiziškai ir protiškai neįgali. Niekada nevaikščios, nekalbės ir netgi nieko nesuvoks. Frėjai reikės dirbtinio kvėpavimo ir maitinimo, taip pat  specialios įrangos jai pakelti. Nuo šoko ir prasideda ilga Anos ir Tobijo kelionė, bet ne į saulėtą Provanso idilę, o į rūsčią gyvenimo tikrovę.

Apie nuosavą restoraną nebegali būti nė kalbos, ir niekas negali atsverti alinančių naktų su traukulių kamuojama dukra, nepakeliamo dvasinio ir fizinio nuovargio. Kad išsaugotų sveiką protą ir savo šeimą, kad įstengtų mylėti nekalbančią ir nejudančią Frėją, Ana privalo rasti savyje jėgų, kurių net neįtarė turinti, išmokti pamokas, kurias jai netikėčiausiose vietose pateikia gyvenimas.

Užsakyti knygą

 

sveikabiblioteka

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklaraštis
Įrašas paskelbtas temoje Datos ir pažymėtas , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s