Balandžio 2-oji – Pasaulinė autizmo supratimo diena

 Biblioteka rekomenduoja ————>                                                                                          
Keith Stuart. Kaladėlių berniukas. – Kaunas: Jotema, 2016.  

K. Stuarto „Kaladėlių berniukas“ – skausmingai graži istorija, kuri privers jus skaitant ir verkti, ir juoktis vienu metu. Pirmiausia dėl to, kad tai be galo širdingas ir nepaprastai išradingas pasakojimas. Ir kaipgi galėtų būti kitaip, juk už jo slypi autoriaus asmeninė patirtis. Mat paties K. Stuarto vienam iš vaikų prieš keletą metų buvo diagnozuotas autizmas. Taigi įkvepianti kūrybinė šeimos veikla ir bičiuliškas bendravimas joje paskatino autorių parašyti debiutinį romaną.

Romane sutuoktinių Alekso ir Džodės šeimą ištinka dramatiška krizė, kurios pagrindinė priežastis ne itin sunkia autizmo forma sergantis jųdviejų sūnus Semas. Aleksas, taip ir nesugebėjęs rasti bendros kalbos su užsisklendusiu savyje sunkiai prognozuojamo elgesio aštuonmečiu Semu ir pavargęs nuo nesibaigiančių rūpesčių šeimoje, palieka ją ir kuriam laikui apsistoja pas vaikystės laikų bičiulį. Taigi tai pasakojimas apie tėtį, kuris nori bendrauti su savo vaiku, sergančiu autizmu, apie tėtį, nebemokantį žaisti.

Kelias sekundes jaučiu, kaip kyla pažįstamas baimės ir panikos mišinys, apimantis mane visuomet, kai bręsta priepuolis, tas bejėgiškumo jausmas neišvengiamos grėsmės akivaizdoje. Visi tėvai, auginantys autizmu sergančius vaikus, panašiai kalba – smegenys ima beviltiškai ieškoti žodžių ar veiksmų, kurie nugesintų bręstantį konfliktą. Labai dažnai manieji sprendimai ateina pavėluotai.“

Užsakyti knygą

sveikabiblioteka

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklaraštis
Įrašas paskelbtas temoje Datos, Naujienos, Naujos knygos ir pažymėtas .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s