Naujos knygos

Biblioteka rekomenduoja —————->

Dan Brule. Tiesiog kvėpuokite: kvėpavimo lavinimas sėkmei gyvenime, meilėje ir darbe. – Kaunas: Mijalba, 2017.

Kvėpuokite, kad sektųsi meilė, verslas ir apskritai visas gyvenimas. Danas Brulé yra visame pasaulyje žinomas sąmoningo kvėpavimo mokytojas. Šioje knygoje “Tiesiog kvėpuokite“ jis aprašo kvėpavimo technikas, kurios padeda žmonėms atskleisti savo tikrąjį potencialą. Kvėpavimas taip pat yra puiki priemonė, leidžianti įveikti stresą ir nerimą bei palaikyti gerą sveikatą.

“Į šį kvėpavimo vadovą sudėjau svarbiausius dalykus, kuriuos sužinojau per daugelį studijų ir praktikos metų, taigi čia rasite visą reikalingą informaciją, kad galėtumėte iš karto patirti didžiulę sąmoningo kvėpavimo naudą. Knygoje pateikti pratimai ir meditacijos padės jums įgyti tokių įgūdžių, kokiais anksčiau galėdavo pasigirti tik didieji dvasiniai mokytojai, mistikai, jogai, šventieji ar kariai po labai ilgų treniruočių.
Tapę mano mokiniais, ir jūs netrukus pajusite, kokį stiprų poveikį daro kvėpavimas, patys įsitikinsite, kad paprasti kvėpavimo pratimai gali pakeisti jūsų gyvenimą ir paskatinti asmeninę transformaciją.“

Dan Brulé

Anne MacGregor, Alison Frith. Galvos skausmas: ABC. – Vilnius: Nacionalinis mokymų centras, 2016.

Pirmiausia knygoje pateikiamas bendras požiūris į galvos skausmą, apžvelgiant jo priežastis, perspėjančius simptomus, reikalingus tyrimus ir valdymą. Knygos skyriuose pateikti kruopščiai atrinktų atvejų tyrimai, didelį dėmesį skiriant diferencinei diagnostikai ir tyrimams, kurių gali prireikti, bei konkrečioms valdymo strategijoms. Pristatoma daug pirminių galvos skausmų: migrena, įtampos tipo ir klasteriniai galvos skausmai, tačiau kai kurie antriniai galvos skausmai nėra aptarti. Galvos skausmai , atsiradę dėl tokių priežasčių kaip trauma ar infekcija, knygoje taip pat neaptariami. Vietoje to pristatomi dažni, bet mažai aptarti galvos skausmai dėl vaistų perdozavimo ir tie, kurie priskirti depresijai, kaklo skausmui ir trišakio nervo neuralgijai. Galvos skausmai, susiję su pagrindinių kaukolės kraujagyslių sutrikimai ar smegenų augliu, yra reti, tačiau jie į knygą įtraukti, kadangi, sukelia didelį nerimą tiek pacientams, tiek ir sveikatos priežiūros specialistams.

Graeme P. Currie. LOPL: ABC. – Vilnius: Nacionalinis mokymų centras, 2016.

Sergamumas lėtine obstrukcine plaučių liga (LOLP) siekia epidemijos lygį. Vertinant mirštamumo dažnį, LOPL užima ketvirtą vietą, tarp visų mirties priežasčių, tačiau manoma, kad greitu metu šiai ligai bus priskiriama trečia vieta. Didžiojoje Britanijoje moterų mirštamumas nuo LOLP viršija mirštamumo nuo krūties vėžio rodiklius. Be to, prognozuojama, kad LOPL sukels vis daugiau negalių (vertinant jų dažnumą, užims penktą vietą), o šiuos procesus paskatins rūkančiųjų skaičiaus didėjimas besivystančiose šalyse bei populiacijos senėjimas.

Šiame LOPL ABC antrajame leidinyje Graeme Currie ir kolegos patiekia trumpą patologinės fiziologijos, diagnostikos ir gydymo kursą. Labai svarbu, kad LOPL būtų diagnozuota ir tinkamai gydoma pirminėje sveikatos priežiūros grandyje, todėl ši knyga pateikia svarbiausius minėtosios ligos aspektus.

Graham A. MacGregor, Michael Stowasser. Hipertenzija. – Vilnius: Nacionalinis mokymų centras, 2016.

Aukštas arteriniskraujospūdis yra dažniausiai mirties ir negalios priežastis pasaulyje.Tyrimuose vienareikšmiškai nustatyta , kad gydant šią būklę , sumažėja širdies ir kraujagyslių ligų (insulto , širdies nepakankamumo ir infarkto ) dažnis. Nuo paskutinio “Svarbiausių faktų apie hipertenziją“ leidimo paskelbti keli labai svarbūs klinikiniai tyrimai, pasikeitė efektyvaus arterinės hipertenzijos gydymo rekomendacijos , taip pat sukurti modifikuoti ir supaprastinti gydymo rėžimai.

Užsakyti knygą https://panmvb.libis.lt/index.jsp

sveikabiblioteka

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklaraštis
Įrašas paskelbtas temoje Naujienos, Naujos knygos ir pažymėtas , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s