Naujos knygos

Biblioteka rekomenduoja —————–>

Johannes Hinrich von Borstel. Tuk tuk širdis: viskas apie svarbiausią mūsų organą. – V: Briedis, 2018.

Netikėtai ir šmaikščiai susipažinti su širdimi kviečia knyga „Tuk tuk, širdis. Viskas apie svarbiausią mūsų organą“. Jos autorius vokiečių kardiologas Johannes Hinrich von Borstel čia ne tik pateikia mažai žinomų faktų apie mūsų „motoro“ sandarą ir funkcijas, bet ir suteikia svarbių patarimų, kaip atsakingai ja rūpintis.

Knygoje „Tuk tuk, širdis. Viskas apie svarbiausią mūsų organą“ autorius papasakos, kokios organizmo ligos daro įtaką širdies veiklai, ką reiškia padidėjęs pulsas ir aukštas kraujospūdis ir kokia jų pasekmė. Autorius svarsto net tai, kaip „drugeliai“ pilve plasnodami „kutena“ širdį? Kodėl širdis nemėgsta per ilgo miego, bet kaip ir jūs mėgaujasi „sportu“ miegamajame? Tačiau svarbiausia, kad kardiologas pateikia patarimus, kaip sustiprinti širdį ir prailginti jos veikimo laiką.

Šiuolaikiniam žmogui aktualius sveikatos klausimus šmaikščiai ir suprantamai atsakanti knyga vos pasirodžiusi tapo bestseleriu Vokietijoje. Šiuo metu ji išversta į daugiau kaip į 20 kalbų. Joje bandoma įminti mūsų kūno mįsles, apie kurias paprastai nesusimąstome. Geriau suprasdami kaip veikia širdis, galėsime lengvai išvengti daugelio pavojų.

Knygos autorius J. H. von Borstel savo medicininę karjerą pradėjo dirbdamas greitosios pagalbos paramediku. Susidomėti kaip veikia žmogaus širdis jį paskatino senelio istorija – šis mirė nuo širdies smūgio. J. H. von Borstel pasakoja, kad jam tada pasirodė neįtikima, kaip tokį stiprų vyrą, policijos viršininką, galėjo pakirsti kelių milimetrų krešulys kraujagyslėse. Rašydamas knygą, autorius rado laiko studijuoti mediciną, rengti savo disertaciją ir dalyvauti mokslo renginiuose.

Dalia Petrauskaitė. Mini instrukcija kaip išgyventi be daktarų. – Panevėžys, 2018.

Yra daugybė atvejų, kai negalime apsieiti be medikų pagalbos. Bet taip pat yra daugybė atvejų, kai galime pasveikti patys. Kaip elgsimės, priklauso nuo mūsų pasirinkimo. O rinktis galime, kai žinome.

“Dabar pat ryžkitės visada pasikliauti Dievo malone ir pasveiksite. Tikėkite ne vaistais, o Dievu, ne medicina, o Aukščiausiuoju. Stebiuosi, kiek daug žmonių vieninteliu išsigelbėjimu laiko tabletes ir tonizuojančius preparatus. Geriau griebkitės maldos, dvasinio darbo, kartokite Dievo vardą ir medituokite. Kaip tik tokių vitaminų jums reikia – jie padės pasveikti. Jokia tabletė nebus tokia naudinga, kaip Dievo vardo kartojimas.


Duosiu jums šventųjų pelenų – jie taip pat gydo. Esate neramūs lyg tas prie šventyklos apavą palikęs žmogus, kuris vėliau stovėdamas priešais altorių sudėjęs rankas murmėjo posmus, tačiau galvojo tik apie tai, kad kas nors nepavogtų jo batų. Ligoninė skirta tiems, kas tiki vaistais ir gydytojais. Tačiau ką vaistai ir gydytojai gali padaryti be Dievo malonės? Kada nors ligoninės iš tikrųjų nebebus reikalingos, nes visi, žengiantys dvasinio tobulėjimo ir palaimos keltu į ramybę, bus sveiki.“

Užsakyti knygą

sveikabiblioteka

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklaraštis
Įrašas paskelbtas temoje Naujienos, Naujos knygos ir pažymėtas , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s