KAIP MOKYTI VAIKUS NUSIRAMINTI

 Paramos vaikams centro psichologė, programos „Antras žingsnis“ vadovė Ieva Dulinskaitė pokalbį rekomenduoja pradėti, paaiškinant vaikams, kad kai esame įsitempę, kartais pasielgiame taip, kaip pirmiausia šauna į galvą. Kai padarome ką nors greitai ir nepagalvoję – elgiamės impulsyviai, o taip galime pakenkti sau arba kitiems.

Tokiais atvejais svarbu sustoti ir paklausti savęs, kaip reaguoja mūsų kūnas. Gali būti, kad pradėjo stipriai plakti širdis, iškaito žandai, norisi sugniaužti kumščius, padažnėjo kvėpavimas, susiraukė antakiai. Šie ženklai padeda suprasti, ką mes jaučiame ir parodo, kad svarbu rasti būdą nusiraminti.

Galima pabandyti: tris kartus giliai įkvėpti ir iškvėpti; lėtai skaičiuoti atgal; galvoti apie raminančius dalykus; kalbėti sau.

Plačiau apie nusiraminimo būdus ir plakatas parsisiųsti –———-> https://bit.ly/2zcmzwP

Kai kyla klausimų, kaip kalbėtis su vaikais karantino metu, norite pasitarti dėl vaikų elgesio ir savijautos ar sunku nusiraminti, paskambinkite į „Tėvų liniją“ numeriu 8 800 900 12    www.tevulinija.lt

25-erius metus padeda auginti saugius ir laimingus vaikus! Kartu gali daugiau – skirkite savo 1,2% GPM Paramos vaikams centrui –———–> https://bit.ly/3adUphG

sveikabiblioteka

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklaraštis
Įrašas paskelbtas temoje Naujienos ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s