Biblioteka rekomenduoja ———————–>
Ramunė Dirvanskienė. Kaip veikia smegenys. -Vilnius: Alma littera, 2020.
Ar kada nors susimąstėte, kaip veikia smegenys? Kaip priimami svarbūs sprendimai? Kodėl susergama depresija ir kodėl žmonės klaidžioja per miegus? Kodėl metams bėgant prastėja atmintis ar susergama Alzheimerio liga? Ar įmanoma pagerinti smegenų veiklą ir atkurti prarastas funkcijas? Knygoje „Kaip veikia smegenys“ autorė paprastai ir aiškiai atsako į daugeliui rūpimus klausimus apie smegenų sveikatą:
* Iš kokių dalių susideda smegenys?
* Kaip atpažinti smegenų ligas ir ar jų galima išvengti?
* Kaip vystosi smegenys ir kaip skatinti vaiko smegenų raidą?
* Kokie procesai vyksta smegenyse senstant ir kaip kuo ilgiau išlaikyti jų funkcijas?
* Ar įmanoma pagerinti smegenų veiklą ir atkurti prarastas funkcijas?
* Kokią įtaką smegenų sveikatai turi sportas, mityba ir įpročiai?
* Ar moterų ir vyrų smegenys skiriasi?
Atsakydama į dažnai specialistams užduodamus klausimus autorė remiasi savo ilgamete darbo neurologijos klinikoje patirtimi ir šios srities moksliniais tyrimais. Smegenys yra pagrindinis XXI a. darbo instrumentas, tad supratus, kaip jis veikia, galima efektyviau juo naudotis bei pasiekti geresnių rezultatų ir darbe, ir tarpusavyje bendraujant.
Daria Leader. Kodėl mes nemiegame?: įtraukiantis gidas po žmonijos miego istoriją ir šiuolaikinės nemigos priežastis. – Vilnius: Balto leidybos namai, 2020.
Neišsimiegojusio žmogaus apibūdinimas iš tiesų tinka didžiumai šiandienos miestų gyventojų. Deja, užuot pripažinus, kokią įtaką visuomenei daro socialinė ir ekonominė našta bei vidiniai išgyvenimai, į žmogiškus sunkumus linkstama žvelgti per netrikdomo miego prizmę. Klystame ar ką nors pamirštame tik todėl, kad pabudę nesijautėme puikiai išsimiegoję, laimingi ir žvalūs.
- Bent vienas iš keturių suaugusiųjų miega prastai.
- Per pastaruosius tris dešimtmečius gydytojai išrašo vis daugiau migdomųjų vaistų, miego laboratorijų skaičius auga kaip ant mielių.
- Žmonės tabletes vartoja ne tik tam, kad užmigtų, bet ir siekdami išlikti žvalūs kitą dieną, daugelis budrumą dirbtinai palaiko kava ir energiniais gėrimais.
- Verslininkai siūlo įmantrius čiužinius ir miego programėles išmaniesiems telefonams, o mūsų knygų lentynose ir interneto naršyklių istorijose kaupte kaupiasi ekspertų pažadai išgydyti nemigą ir užtikrinti normalų nakties miegą.
- Miegas, seniau laikytas tokiu natūraliu ir paprastu procesu kaip kvėpavimas, šiandien virsta sunkiai įgyvendinama siekiamybe.