Šalyje sėkmingai veikia prieš daugiau nei savaitę startavusi koronaviruso (COVID-19) plitimui stabdyti skirta mobilioji programėlė KORONA STOP LT. Programėlė fiksuoja galimą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu, kontakto trukmę bei riziką ir taip įspėja gyventojus apie jiems galintį kilti pavojų. Tokio tipo programėlės naudojamos ir kitose Europos šalyse.
Svarbu pažymėti, kad Europoje plačiai naudojama tokio tipo programėlė fiksuoja galimą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu, kontakto trukmę ir riziką, o ne vietą, kurioje yra žmogus. Programėlės surinkta informacija yra saugoma vartotojo įrenginyje ir privatūs duomenys trečiosioms šalims nėra prieinami. Tai leidžia išvengti privačių duomenų rinkimo ir saugojimo. Mobilusis įrenginys, kuriame įdiegta programėlė, tik nustato, kad jo savininkas tam tikru metu buvo arti kito žmogaus, turinčio šią programėlę, ir vėliau per ją savanoriškai praneša apie užsikrėtimą COVID-19. Programėlėje tai vadinama „Artumo fiksavimu“.
Ši programėlė – tai įrankis, veikiantis kaip puiki koronaviruso infekcijos plitimo valdymo priemonė ne tik vietos, bet ir tarptautiniu mastu. Lietuva dar šiemet planuoja prisijungti prie apsikeitimo duomenimis tinklo su kitomis Europos šalimis, todėl keliaujantieji užsienio šalyse taip pat galės būti informuojami apie galimai turėtą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronaviruso infekcija.
Programėlė gali neveikti senesniuose išmaniųjų telefonų modeliuose. Palaikomas telefonų ir jų parametrų versijas rasite ČIA.
Kategorijos
Archyvai
Žymės
- akcijos
- alkoholizmas
- COVID-19.
- donorai
- donorystė
- fiziniai užsiėmimai
- joga
- koronavirusas
- ligos
- ligos infekcinės
- ligos užkrečiamos.
- mankšta
- mityba
- onkologinės ligos
- paskaitos
- priklausomybės ligos
- psichologija
- receptai
- sveika gyvensena
- sveika mityba
- sveikata
- sveikatos stiprinimas
- tyrimai
- užsiėmimai
- vaikai
- vaistažolės
- vaistiniai augalai
- žurnalas "Aš ir psichologija"
- žurnalas "Moters psichologija“
- žurnalas "Psichologija TAU"
Skaitomiausia balandžio mėnesio knyga bibliotekose
Steven R. Gundry. Ilgaamžiškumo paradoksai: kaip numirti jaunam sulaukus žilos senatvės. – Vilnius: Alma littera, 2021.
Knygoje „Ilgaamžiškumo paradoksai“ gydytojas pristato naujausius mokslinius tyrimus ir naują požiūrį į gražų, sveiką senėjimą, pagrįstą „seniausiųjų“ žmogaus dalelių – mūsų organizmo viduje gyvuojančių mikroorganizmų – sveikatos stiprinimu.
Žymūs Panevėžio medikai
Gyvenimo receptai pagal E.Šimkūnaitę