Sausis – gimdos kaklelio vėžio prevencijos mėnuo

„Skirtingos spalvos“ norėdami paminėti mėnesį skirtą gimdos kaklelio vėžio prevencijai, dalijasi Justinos Vingrienės istorija. Ši Justinos patirtis ragina moteris būti atsakingomis ir dar labiau rūpintis savimi.

„Viskas prasidėjo nuo galvos svaigimo, būdavo silpna, pradėjo kasdien mausti pilvo apačią ir nugarą, tarp menstruacijų atsirado „patepliojimai“. Aplinkiniai kartojo, kad viskas dėl streso, tačiau atėjus pas ginekologę, ji iškart paėmė gimdos kaklelio tepinėlį. Turėjau jai paskambinti po 2 savaičių, bet paskambino ji…

Diagnozė – gimdos kaklelio pakitimai, reikalinga biopsija ir kolposkopija. Man nebuvo jėgų paklausti, ką tai reiškia. Jaučiau gumulą gerklėje, drebėjo rankos ir apniko bejėgiškumas. Supratau, kad man vėžys. Internete suradau, kad išgyvenamumas – 5 metai. Kiekvieną dieną galvoje sukosi mintis, kad nematysiu augančių vaikų, anūkų. Tik po biopsijos, kai sužinojau, kad pakitimai būna priešvėžiniai, ir yra skirstomi į lygius – nusiraminau. Mano diagnozė – 0 vėžio stadija.

Po operacijos supratau, kad negaliu tylėti, noriu pasakyti visoms moterims, kad būtina reguliariai tikrintis ne tik nuo 25 m., bet ir būnant jaunesnio amžiaus.. Nesvarbu ar jaučiate kažkokius simptomus, ar ne. Galime užkirsti kelią vėžiui, nes visi priešvėžiniai pakitimai yra išgydomi labai lengvai ir dažniausiai neatsinaujina. Nuo 25 m. kas 3 metus jis yra nemokamas! Juk pasitikrinę galite išgelbėti sau gyvybę, o Jūsų vaikai turės mamą, anūkai močiutę, vyras – žmoną.

Išgelbėkite savo gyvybę, kalbėkite apie tai su draugėmis, mamomis, sesėmis, kad jos padarytų tą patį.“

Tik Jūs esate atsakinga už savo gyvenimą.

Justina,

sveikabiblioteka

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklaraštis
Įrašas paskelbtas temoje Datos, Naujienos ir pažymėtas , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s