Nemokama priklausomybių konsultanto pagalba

Kreipdamiesi į Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurą galite gauti nemokamą priklausomybių konsultanto pagalbą. 

Kviečia visus, turinčius priklausomybę nuo alkoholio ir kitų psichotropinių medžiagų kreiptis į Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurą ir pasinaudoti galimybe gauti nemokamą priklausomybių konsultanto pagalbą.

Į konsultacinį punktą gali kreiptis visi Panevėžio miesto gyventojai. Konsultacijos gali būti teikiamos bet kuriomis savaitės dienomis, taip pat po darbo valandų klientui patogiu laiku. Konkretus laikas derinamas individualiai su kiekvienu klientu.

Konsultacijų tikslas – padėti spręsti ir patarti su alkoholio vartojimu susijusias problemas, jų daromą žalą alkoholį vartojančiam asmeniui ir visuomenei, konsultuoti ir palaikyti asmens šeimos narius.

Kokią pagalbą suteiks konsultantai:

  1. informuos alkoholį vartojančius asmenis apie alkoholio vartojimo riziką, keliamą žalą asmens ir visuomenės sveikatai ir gerovei;
  2. motyvuos alkoholį vartojančius asmenis sumažinti alkoholio vartojimą ir visai atsisakyti alkoholio, keisti alkoholio vartojimo sukeltą rizikingą elgseną, kreiptis pagalbos, ją priimti, gydytis alkoholio vartojimo sukeliamus psichikos ir elgesio sutrikimus bei kitas ligas;
  3. stebės alkoholį vartojančių asmenų alkoholio vartojimo sukeltos rizikingos elgsenos pokyčius ir juos informuos apie galimybę gauti sveikatos priežiūros, socialines, kitas paslaugas, atitinkančias alkoholį vartojančių asmenų poreikius;
  4. skatins ir palaikys alkoholio vartojimą nutraukusių arba sumažinusių asmenų motyvaciją gauti atkryčių prevencijos paslaugas;
  5. tarpininkaus alkoholį vartojantiems asmenims, siekiant įtraukti juos į reabilitacijos, resocializacijos ir integracijos bei savipagalbos grupių programas, padės jiems spręsti įvairias socialines, teisines, sveikatos ar kitas problemas (pavyzdžiui, užregistruoti pas specialistus, į kompetentingas valstybės ir (ar) savivaldybės institucijas ir įstaigas).
  • Priklausomybės konsultavimo paslaugos teikiamos vadovaujantis tik mokslu grįstais metodais (nekoduojama, nehipnotizuojama ir pan.), laikantis konfidencialumo principo, grindžiamos abipuse pagarba, tarpusavio supratimu bei susitarimu.
  • Į priklausomybių ligų konsultacinį punktą atvykti pasikalbėti nereikia jokio gydytojo siuntimo.
  • Priklausomybių konsultantai, atsižvelgdami į besikreipiančio žmogaus situaciją, gali pasiūlyti konkrečiai jam aktualias paslaugas – nuo patarimų ir informacijos suteikimo iki trumpųjų intervencijų, stebėsenos, palaikymo sveikstant.
  • Konsultacijos metu įvertinamas asmeniui, ar jo šeimos nariui (nariams), teiktinos pagalbos poreikis, sudaromas priklausomybės konsultavimo paslaugų teikimo ir pagalbos planas.
  • Priklausomybės – tai ligos, sukeliamos alkoholio ir kitų psichotropinių medžiagų. Jų atsiradimą lemia biologiniai, psichologiniai ir socialiniai veiksniai. Priklausomybės nepaiso nei žmogaus amžiaus, nei lyties, nei išsilavinimo – susidurti su žalingo alkoholio vartojimo rizika gali kiekvienas. Tai lėtinė liga, kuri išsivysto per ilgą laiko tarpą, todėl svarbu pastebėjus jau besivystančią ligą laiku kreiptis pagalbos.

Visuotinio karantino metu paslaugos teikiamos imantis visų atsargumo priemonių.

Užsiregistruoti į konsultacijas galima telefonu +370 60596099

sveikabiblioteka

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklaraštis
Įrašas paskelbtas temoje Naujienos ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s