„Sidabrinė linija“ senjorų skambučių laukia ir savaitgaliais

„Sidabrinė linija“ pailgino skambučių centro darbo laiką.

Nemokamu numeriu 8 800 800 20 skambinantys vyresnio amžiaus žmonės sulauks pagalbos jau ir savaitgaliais. „Sidabrinė linija“ senjorų skambučių jau laukia šeštadienį ir sekmadienį nuo 11 iki 19 val. Pailgėjo ir darbo laikas šiokiadieniais – telefono linija veikia nuo 8 iki 22 val. Skambinantiesiems kitu laiku, kaip buvo įprasta iki šiol, bus perskambinama artimiausią darbo dieną.

„Dėl jau metus besitęsiančios pandemijos ir griežtų karantino apribojimų skambinančiųjų į liniją skaičius dėl emocinės ir informacinės pagalbos ženkliai išaugo – 2020 metų kovą–balandį ar 2020 m. gruodžio – 2021 m. sausio mėnesiais sulaukėme iki 1500 skambučių per mėnesį, kai iki tol įprastas srautas siekė apie 800. Tuo pačiu sulaukdavome vis daugiau skambučių ir nedarbo valandomis. Tai paskatino mus žengti pirmyn ir pailginti skambučių centro darbo laiką, kad reikiama pagalba telefonu vyresnio amžiaus žmonėms būtų pasiekiama kuo greičiau“, – sprendimą aiškina „Sidabrinės linijos“ vadovas Marius Čiuželis.

Pagrindinė „Sidabrinės linijos“ misija – vienišumą mažinantys reguliarūs draugystės pokalbiai – išlieka nekintanti. Bendravimo stokojantiems vyresnio amžiaus pašnekovams parenkamas bendramintis – kitas senjoras ar savanoris – suderinamas abiem patogus pokalbių laikas ir jie reguliariai bent kartą per savaitę sujungiami draugiškiems pašnekesiams.

Nuo kovo 1 d. pradėjo veikti ir trumpasis paramos numeris 1483 – prisidėti prie vyresnio amžiaus žmonių emocinės gerovės dabar bus dar paprasčiau. Šiuo numeriu paskambinę ar trumpąją žinutę su tekstu „Parama“ išsiuntę žmonės „Sidabrinės linijos“ globojamus senjorus parems 5 Eur. Vieno senjoro mėnesio pokalbiams, kurie jam ir savanoriui yra nemokami, „Sidabrinė linija“ išleidžia apie 6 Eur.

„Sidabrinės linijos“ paslaugomis naudojasi beveik 4 tūkst. senolių, vien per 2020-uosius metus reguliariai bendravo 1 545 pašnekovų poros, arba 30 proc. daugiau nei 2019 m. Nuo veiklos pradžios 2016 m. „Sidabrinėje linijoje“ įvyko per 75 tūkst. pokalbių, trukusių daugiau nei 27 tūkst. valandų. Nuolatinį bendravimą su pašnekovais šiuo metu užtikrina kone 700 aktyvių savanorių ir 13 žmonių komanda. Šie skaičiai – tai geriausias „Sidabrinės linijos“ kuriamo poveikio – vienišumo ir atskirties mažinimo – įrodymas. Daugiau informacijos apie „Sidabrinę liniją“ rasite interneto svetainėje http://www.sidabrinelinija.lt.

sveikabiblioteka

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklaraštis
Įrašas paskelbtas temoje Naujienos ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s