Panevėžyje bus minimos Pasaulinės organų donorystės ir psichinės sveikatos dienos

Šį savaitgalį Panevėžyje minimos dvi datos – Pasaulinės organų donorytės bei psichinės sveikatos dienos. Visą šį savaitgalį sutemus Panevėžio miesto savivaldybės pastatas nušvis viltį bei gyvenimą simbolizuojančia žalia spalva.
Aštuntąjį kartą Lietuvos asociacija „Gyvastis“ inicijuoja degančių žvakučių akciją organų donorams pagerbti.

Panevėžys drauge su 15 miestų ir miestelių jungiasi prie šios iniciatyvos. Šiandien žvakės Laisvės a. liepsnos iki 18 val. Gyventojai kviečiami atvykti į šią prasmingą akciją, stabtelėti, uždegti žvakę ir taip išreikšti pagarbą.

Minint dar vieną – Pasaulinę psichinės sveikatos – dieną, žalia spalva bus apšviesti įvairūs Lietuvos tiltai, pastatai. VšĮ „Jaunimo linija“ organizuojama akcija „Žalia šviesa gyvenimui“ norima priminti, kad emocinės sveikatos ir savižudybių stigmą galime įveikti tik visi kartu – rūpindamiesi savimi ir vieni kitais.

Pavasarį „Jaunimo linijos“ užsakymu atlikta apklausa parodė, kad 83 proc. jaunų žmonių patiria emocinius sunkumus. Dažniausiai jauni žmonės nesidalina sunkumais, nes nenori „užkrauti savo problemų kitiems” (50 proc.) ir netiki, kad jie kam nors nuoširdžiai rūpi (40 proc.). „Jaunimo linijos“ savanoriai budi visą parą kiekvieną metų dieną ir per parą atsako į 100 pagalbos skambučių – tačiau tai yra tik 62 proc. visų skambučių. Tam, kad organizacija galėtų didinti pajėgumus ir atsakyti į daugiau pagalbos skambučių, nuolat renka lėšas. Ir šiuo metu „Jaunimo linijai“ galima aukoti portale http://www.aukok.lt bei skambinant trumpaisiais numeriais: 1402 – 3 Eur, 1485 – 5 Eur.

sveikabiblioteka

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklaraštis
Įrašas paskelbtas temoje Datos, Naujienos, Renginiai ir pažymėtas , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s