Skysčių vartojimas vasara. Ką reikėtų žinoti?

Dažnai girdime ir skaitome apie vandens suvartojimo rekomendacijas.
Sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo specialistai beveik visada pabrėžia, jog šiltuoju sezonu reikėtų gerti didesnį kiekį skysčių.
Štai kelios taisyklės, kurios padės mums lengviau suvokti, kodėl, tai yra svarbu:

  1. Organizmas nekaupia skysčio rezervų. Esant dideliam karščiui, organizmas atsivėsindamas išskyria prakaitą, kurio sudėtyje yra labai daug vandens. Prakaituodami netenkame skysčių, todėl privalome nuolat gurkšnoti vandenį, kad susigražintumėme skysčių balansą organizme.
  2. Vanduo suteikia energijos ir mažina nuovargį. Dažnai aukšta oro temperatūra mus labai išvargina, jaučiamės mieguisti ir neturime jėgų, todėl nuolant geriant vandenį jausimės energingesni ir žvalesni, net ir labai karštą vasaros dieną.
  3. Kūnas natūraliai šalina skysčius, karštą vasaros dieną – ypač aktyviai. Kaip ir minėta, organizmas kartu su prakaitu išskiria nemažą kiekį vandens, taip pat su šlapimu netenkame beveik 1.5 l vandens per parą. Kadangi plaučiai visuomet turi būtų sudrėkinti, kvepuojant oro lašeliniu būdų prarandame apie 200-400ml vandens. Jeigu nuolat nepripildysime organizmo skysčiais mus gali ištikti dehidratacija. Manoma, kad beveik 80 proc. populiacijos kenčia nuo dehidratacijos, siekiant sumažinti šią procentinę dalį rekuomenduojame su savimi visuomet nešiotis vandens gertuvę ir nuolat jį gurgšnoti.

Vanduo yra svarbiausias mūsų organizmo elementas, mūsų organizme jo yra daugiau nei 70 proc. Galime drąsiai teigti, kad vanduo – gyvybės šaltinis. Gerkime vandenį, jauskimės energingi ir išlikime sveiki!

sveikabiblioteka

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklaraštis
Įrašas paskelbtas temoje Naujienos ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s