Panevėžio ligoninėje pradėjo veikti specialus kabinetas: toks – pirmasis Lietuvoje

Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje nuo šių metų pradžios, kaip ir daugelyje Europos šalių, pradėjo veikti Praeinančio galvos smegenų kraujotakos priepuolio (PSIP) kabinetas.

Tokio tipo kabinetas, pradėjęs veiklą Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje – pirmas Lietuvoje. Pacientai – be eilės.

Į naująjį kabinetą kiekvieną dieną be eilės gali patekti pacientai, patyrę praeinantį smegenų kraujotakos sutrikimą. Į gydymo įstaigą besikreipiantiems pacientams taikomas pilnas ir labai greitas ištyrimas, nustatomi insulto rizikos veiksniai, jie koreguojami, o, jei reikia – skiriamas profilaktinis gydymas. Be to, kai kuriais atvejais pacientai gali būti skubos tvarka nukreipiami į stacionarą intervencinėms procedūroms atlikti.

Gydytojas neurologas L. Masiliūnas paaiškino, kaip galima patekti į PSIP kabinetą ir teigė, kad jau turėjo pacientų.

„Jei žmogus pajuto insulto požymius, geriausiai kviesti greitąją pagalbą ir važiuoti į ligoninės priėmimo skyrių. Tačiau būna ir praeinančio galvos smegenų kraujotakos priepuolio simptomai, kurie praeina per kelias ar keliasdešimt minučių savaime, be gydymo. Tokiems pacientams reikalingas gydytojo neurologo ar šeimos gydytojo siuntimas. Jie pasako apie buvusius simptomus ir jis nukreipiamas į PSIP kabinetą. Čia pacientai priimami be eilės“, – sakė medikas ir teigė, kad kabineto įkūrimas labai pagerins šios patologijos paslaugų prieinamumą, pagreitins visišką paciento ištyrimą, o tai sumažins tikimybę pacientui patirti galvos smegenų infarktą.

sveikabiblioteka

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklaraštis
Įrašas paskelbtas temoje Naujienos ir pažymėtas , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s